Предупреждение

Информация в данном разделе представлена ​​только для мед работников или для специалистов охраны здоровья.

Подтвердите пожалуйста, что вы относитесь к мед работникам или к специалистам охраны здоровья.

Новости

ТОВ «Валартін Фарма» домоглося допуску до участі у тендері МОЗ для першого вітчизняного препарату проти гепатиту С «Альфапег»

19 листопада 2014 року Міністерство охорони здоров’я України переоголосило тендер на закупівлю препаратів проти гепатитів (оголошення №195033 у Бюлетені державних закупівель №132/1/1 від 19.11.2014 р.).

Таким чином, профільне відомство, нарешті, з третьої спроби, виконало вимоги Закону України «Про державні закупівлі» та відповідні рішення Антимонопольного комітету України (АМКУ), що зобов’язували МОЗ усунути дискримінаційні умови у тендерній документації на закупівлю препаратів проти гепатиту С.

Нагадаємо, що раніше МОЗ двічі оголошувало тендер на закупівлю протигепатитних препаратів (у червні та у вересні 2014 р. відповідно). Двічі тендерна документація була виписана під одного учасника, а тому передбачала можливість участі у закупівлях лише препаратів наперед визначених  виробників.

ТОВ «Валартін Фарма» двічі оскаржувало дискримінаційні умови тендерів  МОЗ в АМКУ та вигравало позови. Але МОЗ двічі відмовлялося виконувати рішення АМКУ та просто скасовувало торги.

Лише зараз, втретє, МОЗ виконало вимоги Закону України «Про державні закупівлі», що дозволяє єдиному вітчизняному препарату для лікування вірусного гепатиту С, який до того ж значно дешевший за іноземні аналоги, на законних підставах брати участь у тендерних закупівлях.

Нагадаємо, що раніше, за часів відстороненого від виконання обов’язків міністра МОЗ  О. Мусія, наша компанія неодноразово заявляла про спроби чиновників відомства блокувати участь препарату «Альфапег» у державних закупівлях, а також про тиск, який чинився на ТОВ «Валартін Фарма» з боку екс-міністра у зв’язку з намірами брати участь у торгах. Компанія зверталася з цього приводу до Генеральної прокуратури України та судових інстанцій стосовно протиправних дій екс-очільника МОЗ та його окремих підлеглих. На сьогоднішній день судом постановлені два рішення, що вказують на незаконність дій О. Мусія стосовно проведення низки протиправних перевірок вітчизняного препарату.

Окрім того, нагадуємо та наголошуємо на тому, що ДП «Державний експертний центр МОЗ України», а також незалежний громадський аудит офіційно засвідчили ефективність та безпечність препарату «Альфапег».

Дата: 20.11.2014